64.jpg

НАЦІЯ ЦЕ ГІДНІСТЬ 22

19 вер. 2010


Привіт.
Мушу поміркувати на таку ось тему. Підприємливі люди українського походження греко-католицького чи православного сповідання -- чому вони такі обмежені світоглядно і не тямлять причини свого повсюдного програшу своїм колегам, що представляють інші нації на теренах України?
Яка причина того, що з 50 найбагатших \"українців\" за свідченням \"Корреспондєнта\" етнічних українців тільки семеро? А на 12 місці тільки Ігор Тарасюк, власник \"Нашої ряби\", який використав п\'ятирічічку на державній посаді біля Юща винятково на свій бизнес. Подейкують, що після Майдану приходить Ігорець до Юща: \"Вікторе Андрейовичу, кури ззіли\". \"І що?\" \"Та нє, Майдан це харашо, але кури ззіли\". \"А, хочеш якусь держпосаду?\" \"Ну нє, але ж кури ззіли\". \"Добре. Йди в ДУСЮ\".
В чому ж причина?
В небажанні інвестувати в речі, які роблять людину володарем країни: ЗМІ, громадський та партійний сектор.
Коли приходиш до будь-якого українського скоробагатька і мовиш, що треба інвестувати в ці три речі, скоробагатько має готові три відмовки:
1. Я займаюсь господаркою, політика мене не цікавить.
3. Я будую церкви.
4. Я благодію дітям а калікам.
При цьому вони не забувають мовити гучно і чітко : \"Я чєловєк нє бєдний\", а коли схоплять за яйка і затиснуть у лещатах волають: Поможіть! Я чесний підприємець, мене душать-ріжуть-убивають.
Еге ж.
Почну з останнього. Який ти в с... підприємець, якщо волаєш до суспільної злидоти , яку ти у свій час обікрав своєю підприємливістю, якій ти через оптимізацію податків нас... на голову, яку ти труїш непотребом а годуєш хамством у своїх салонах, маркетах і супермаркетах.
Хто тебе лобіює в парламенті?
А в Київраді?
А в міських і, обласних, районних радах?
А скільки в тебе ЗМІ?
А скільки в тебе супутніх громадських організацій?
А партій скільки?
По нулях?
І люди тебе ненавидять і руки не подають?
Ото ж бо й вано.
Сиди і не плямкай.
Бо коли ти, тумане вісімнадцятий, варнякаєш, що ти \"чєловєк нє бєдний\", то не гоже не проплачувати нє бєдний рахунок . В тебе є пояснення твого вселенського жлобства:  бо
1. Ти благодієш дітям і калікам. Але що твої подачки в порівнянні з мільйонами знедолених дітей і калік? Створи їм міцну заможну державу, сильне людяне суспільство -- і тоді ти станеш гідним і поважним громадянином і українцем.
2. Ти будуєш церкви. Добре. Але чи Бог жиє у тих церквах, чи вони стали духовним прихистком длятвоїх співгромадян? Без віри немає Бога. Бог -- це світло любові. Бог не потребує церкви, бо кожда людська душа -- церква для нього а кожде мисленне слово -- молитва до нього.
3.Ти займаєшся господаркою, а політика займається тобою і ти як Панас Круть, герой твору Івана Нечуя-Левицького, одного непогожого дня втратиш все -- і господарку, і бизнес, і повагу, і гідність, і себе самого.
Подумай, якби Сагайдачний, Хмельницький, Мазепа займались би тільки господаркою -- чи була би українська НАЦІЯ і Україна як держава?
Зміркуй, якби Нобель не заснував своєї премії, а благодіяв і будував церкви -- чи не сумно було б у світі, де інтелект не мав би прихильної підтримки ось уже більше ста років?
Ото ж бо й воно.
Гірко.
Але що ж.

Бог бажає творити і творить світ найліпший з можливих.
Памфіл ЮРКЕВИЧ