58.jpg

НАЦІЯ ЦЕ ГІДНІСТЬ 25

7 жовт. 2010


Привіт.
Недарма мене потягнуло на цвинтар у Зеленому Гаї. Сорок день тому поховали там Їлька Грахіниного. Я про то дізнався тільки по тому, як приїхав до Києва.  Мама повіла про то. Шкода, але що зробиш.
Читаю \"Небесну родину\"  Богдана Чепурка -- провалялася в порохах 16 років, аби урешті прочитав і втямив. Дуже добре і подячно. Тільки мову Ісуса Христа про хліб і вино він трактує якось вихолощено. Виступаючий на одному з партійних з\'їздів представник соняшного Закарпаття слушно зауважив про те, що слова Ісуса про хліб і вино треба розуміти соняшно -- у кожній зернині і в кожній виноградині тільки 30 відсотків людської праці. Інші 70 -- від Бога. Тому істинно -- їжте тіло моє -- хліб -- пийте кров мою -- добре вино.
Відсвяткували Софійчин шостий день народження. Гарно.
Призначення України подзеленчало і зникло.
Навчитись казати НІ -- дуже важливо і вартісно. А ще вартісніше -- навчитися політичній культурі. Якщо даєш на прочит комусь свій текст, то дочекайся рішенця того, кому даєш, думку його вислухай, а не лети в ЗМІ сторч головою. Якщо хтось має ресурс -- чи людський, чи структурний -- не лети через голову, не шушкайся за спиною. Все дуже просто і винятково коректно.
На превеликий жаль, всього того не є.
Дуже важливо мати в собі силу будувати працю на узаємній довірі і не боятися делегувати повноважіння. Тогди маєш повноцінного однодумця, що творить разом з тобою.
В чому неуспіх Шльоні? Не тямить командної гри. Не тямить, що сила його -- ув нашій спільній праці.
В чому неуспіх Пін-кода? У тому самому.
Скільки б ми могли сподіяти разом, маючи їхні дотеперішні можливості.
Але...
Тоді б не було того розуміння ситуації і волі до самореалізації саме з тими людьми, яких поважаєш і без яких не мислиш свого подальшого руху у часопросторі. Спільне майбутнє вимагає тяжкої чорної праці щодня -- тримати лінію, позицію, удар -- і рухатися хоч на півкроку але вперед.
Асенізатори працюють безжалісно, чітко і якісно. Ляшко вже відчув се на собі. Тєрьошка теж. Кажуть, циганські рундуки у Жашкові змели за одну ніч. Моторні.
Але що далі? Що після них?
Ото ж бо й воно.
Па.

Тільки БОГ може охопити ВСЮ Україну, ВСЮ цілість... Але людина  -- Боже створіння і мала б прагнути пригнути гілку з дерева пізнання, не торкаючи ядра-яблука, прагнучи не роз\'єднувати і не руйнувати, а осягнути і поєднати Святу Україну у всецілості Божого промислу. Україна -- це втілений БОГ.
Богдан ЧЕПУРКО.