eminescu22.jpg

НАЦІЯ ЦЕ ГІДНІСТЬ 26

8 жовт. 2010


Кнессет веселий. Люди без гідности мають себе за гідних. Кожен їх подих, день і хвилина -- поневага усього людського, вартісного, мудрого, Божого а українського.
Без ріжниці з котрого краю зали. Всі однакі, всіх треба геть.
Про них Емінеску мовив так: \"У нас є історики, що не знають історії, літератори і журналісти, що не уміють писати, актори, що не уміють грати, міністри, що не вміють керувати, фінансисти, що не вміють рахувати. Саме тому у нас стільки бездарних паперів, тому стільки тваринячого вівкоту на кону, тому стільки разів міняються міністри а міністерства, тому стільки банкротів. Легше знайти людей, що ставлять під сумнів саме існування Бога, аніж душі, що закохані у мову і звичаї своїх предків, серця, що закохані у виразні риси народу, уми, що зайняті життєвими проблемами того народу, на спині якого ми пишемо усі фантасмогорії нашої брехливої цивілізації (...) Низький культурний рівень верхів а низів -- не найбільша біда. Усі струмлять до одного -- скористати з переваг чужої цивілізації, а не створювати у своїй  країні культурні умови, у яких такі результати досягаються самі собою\". Мудро? Отож бо. Понад сто років мовлено. Як до нас.
А що наші державні мужі?
ВОТЬ:
5 лєт пєрєдиха. Чєчєтов,да.
Символом нинішньої влади є бензопила. Шкіль.
У ВР одні хами. Ан. Матвієнко. І ти?
Коротко, у віщо ми вляпались. Ключковський.
Вибори -- це популізм. Ляшко. Попу -- що?
Хєопс -- мой прєдок. Чєчєтов, да.
Тушка свободна. Павловський.
Шановні комітети. Адась. Мо, все ще депутати?
Воно стоїть. Він же.
41 міліона грівєн, нашему народу -- больним, сегодня октябрь мєсяца, я с криком душі прізиваю. Бахтєєва.
Толока ето субботник. Царьков. А царьков це одеський шмок?
Порівняйте і робіть висновки.
Вразила ся світлина пам\'ятника Мігая Емінеску. Він геніяльно поетичний і вартісно простий. Це сама поезія.
Доля Емінеску не геть поетична -- збожеволів. Помер у злигоднях у 39 років.
А доля Шевченка? А доля Франка? Останнього поховали в чужій могилі в чужій сорочці, ще й греко-католицький священик відмовився відспівувати.
Отаке.

Богочоловіка розп\'яли, і він вознісся на небо, залишивши нам Слово. Ісус Христос перейшов на землі у нашу сердечність. Відповідальність за наше життя і потрактування притчі лежить тепер на нас самих. 
Богдан ЧЕПУРКО.