30012010925.jpg

УСПІХ В ЛІТЕРАТУРІ. 1.

19 бер. 2010


Привіт.
Блоги -- небезпечна річ для політика. Відвертощі, різка критика, чітка позиція, прогон персоналіями може принести непередбачувані побічні ефекти. У нас ще не звикли сприймати блог як політичний інструмент.
Та менше з тим.
Використаю його для написання книжки про УСПІХ В ЛІТЕРАТУРІ.
Отже, розпочинаєме.
На моє щире переконання, література моє покликання, але не мій обов'язок. Бог дав талант, а ти вже, хлопе, користай його як вважаєш за потрібне. Можеш закопати в землю, можеш пропити, можеш розвинути до висот. Все в твоїх руках і волі.
Але таланту мало. До таланту треба освіти, самоосвіти, спілкування, сприятливих умов і чіпкого, твердого, незламного характеру.
Кожен письменник проходить у своєму художньому розвитку три вагомі етапи.
1. Графоманія. В графоманії нічого поганого немає. Графо -- писати, мано-- люблю. Це звичний і природний стан для кожного початківця. Біда тільки, що багато хто або кидає писати (тут золоте правило -- можеш не писати -- не пиши), або залишається на цьому низовому, початковому рівні літературного розвитку і на все життя залишається графоманом. Це люди обділені талантом, люди нещасні. Вони пристрастно люблять літературу, хочуть слави, але ніколи нічого не досягнуть. Чому? Бо залишились на цьому етапі розвитку. Їх можна легко вичислити -- вони люблять себе і свою творчість, можуть будь-де і будь в яких умовах читати свої твори. Завше жаліються на невизнання, підступи ворогів тощо. В радянські часи графомани ставали лавреатами, майстрами пера тощо. В НСПУ їх -- чи не 60%.
2. Епігонство. Цей етап цілком природний для письменника, що розвивається. Шевченко копіював старих майстрів. так робили всі художники в середні віки. Вчилися ремеслу. Але на цьому рівні не варто довго зупинятись. Хто лишився -- лишився повік епігоном.
3. Майстер. До цього рівня доходять одиниці. І стають майстрами.
Література -- це покликання.
Література -- це професія.
Література -- це мистецтво слова.
Література -- це вічне в єдиному потоці Нації.
  

...і в серці Своєму промовив...
КНИГА БУТТЯ